DOBRA KSIĄŻKA

 

Motyle w brzuchu.
Dlaczego wiara dodaje skrzydeł

Notker Wolf


Wydawnictwo Święty Wojciech120 x 205 mm

248 stron, oprawa miękka

ISBN 978-83-7516-423-7Cena: 29,90 zł

 

Notker Wolf pisze o tym, co daje mu w życiu siłę i stanowi jego fundament. Niniejsza książka to suma przemyśleń oraz bilans bogatego życia autora, który z wielką pasją wciąż na nowo stara się odpowiedzieć na pytanie: „Dlaczego warto wierzyć?”

W oczach opata prymasa benedyktynów wiara w Jezusa stanowi największy skarb, jaki możemy w życiu odnaleźć. Opowiada on o tym, jak oprzeć swe życie na mocnych fundamentach, odnajdując zarazem szczęście i spełnienie.Zraniony uzdrowiciel

Henri J. M. Nouwen

Wydawnictwo Święty Wojciech120 x 190 mm

164 stron, oprawa miękka

ISBN 978-83-7516-331-5Cena: 24,00 zł

 

    Autor książki postanowił zmierzyć się z pytaniem, co to znaczy być kapłanem we współczesnym społeczeństwie. Książka ukazała się po raz pierwszy w 1972 roku i cieszy się dotąd nieustającym zainteresowaniem jako duchowo inspirująca. Niniejsza nowa edycja jest przekładem tekstu uaktualnionego przez Towarzystwo im. H. M. J. Nouwena, które zarządza jego spuścizną.

     Według Nouwena kapłani są powołani do rozpoznania cierpienia we własnym sercu, aby móc otwierać się na cierpienia ludzi, aby dojrzeć cierpienie swoich czasów. To rozpoznanie powinno być punktem wyjścia ich posługi. Nouwen kreśli przenikliwą analizę współczesnego społe-czeństwa, pozbawionego korzeni i nadziei. Współczucie i szeroko pojęta gościnność to cechy niezbędne w wychodzeniu naprzeciw zagubionemu człowiekowi. Książka ma charakter uniwersalny, skierowana jest do wszystkich, którzy pragną być świadkami Chrystusa i głębiej przeżywać swoją wiarę.

    Henri J.M. Nouwen (1932-1996) był katolickim księdzem, który wykładał w kilku teologicznych instytutach i uczelniach zarówno w ojczystej Holandii, jak i w Stanach Zjednoczonych. Ostatnie lata swego życia poświęcił posłudze dla ludzi upośledzonych umysłowo i fizycznie w Arce w Daybreak, niedaleko Toronto w Kanadzie. Jego książki poruszały miliony czytelników na całym świecie, a uznanie dla ich nieprzemijającej wartości ciągle rośnie.Koniec świata.
Duch czasów ostatecznych

Jean-Marc Bot

Wydawnictwo Święty Wojciech.

140 x 210 mm,
288 stron,
oprawa miękka,
ISBN 978-83-7516-284-4

cena: 29,90 zł

Czy koniec świata jest bliski? Zagubiony w labiryncie współczesności człowiek nie wie, dokąd zmierza…
Autor, kapłan i teolog, zagłębiając się w teksty ewangeliczne, pokazuje nam, jak odczytywać i rozeznawać znaki czasu. Nie ograniczając w żadnym stopniu wolności człowieka, proroctwa biblijne obj
awiają nam finał historii powszechnej: ostateczną walkę między prawdą a kłamstwem, która zakończy się definitywnym zwycięstwem Chrystusa, triumfem nad siłami zła.

W tej serii ukazały się:
Raj. Żyć pełnią życia Jean-Marc Bot
Czyściec. Brama do pełni życia Jean-Marc Bot
 

APOSTOLSTWO CHORYCH NIE POŚREDNICZY
W ZAKUPIE KSIĄŻEK